Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Sosyal Hizmet

Bölümümüz 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Öğrenci Kabulüne Başlamıştır.-05.08.2018

Bölümümüz, YÖK Genel Kurul Kararı ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında lisans düzeyinde normal öğretim statüsünde 60 kişilik kontenjan ile öğrenci kabulüne başlayacaktır. 

Sosyal Hizmet Bölümümüz, İİBF bünyesinde dördüncü sınıfın son dönemi kurum uygulaması olmak üzere 4 yıl öğretim vermektedir. Bölümümüz mezunları "sosyal hizmet uzmanı" veya "sosyal çalışmacı" ünvanı ile Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı (ÇSHAB) bünyesinde, ilgili ve bağlı kuruluşlarda istihdam edilmektedir. Bunun dışında belediyelerin sosyal hizmet kuruluşlarında ve özel sosyal hizmet ve rehabilitasyon kuruluşlarında da görev alabilmektedirler. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hastaneler de "sosyal çalışmacı" istihdam etmektedir.

Bölümümüzde alanının uzmanı 3 öğretim üyesi ve lisansüstü eğitim amacıyla başka üniversitelerin Sosyal Hizmet Bölümlerinde geçici görevli olarak bulunan 3 araştırma görevlisi  bulunmaktadır. Bölümümüz akademik faaliyetlerine Üniversitemizin Türkoğlu MYO Sosyal Hizmet Bölümü'nde görevli 3 öğretim görevlisi de destek vermektedir. 

Aday öğrencilerimize başarılarının devamını diliyor ve Sosyal Hizmet alanında öğrenim görmek isteyenlere Bölümümüzü tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Bölümümüze kayıt yaptıracak öğrencilerimizle yeni eğitim-öğretim yılında görüşmek üzere hoş geldiniz diyor tekrar başarılar diliyoruz.

KSÜ. İİBF Sosyal Hizmet Bölümü.